Home / Blog / Zima, dobra pora na ślub ?
Powoli zbliżamy się do końca września i tym samym do końca sezonu weselnego. Pomimo, że zima jest piękną porą roku to jednak przyszła Pary młode czekają raczej ze ślubem na wiosnę.

Czy rzeczywiście mają rację ? Przecież zima ma również szereg plusów.

Zima, dobra pora na ślub ?

ślub w zimę

Ślub w zimę szczególnie polecany jest osobom nie lubiącym planowania wszystkiego z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Znalezienie na termin zimowy sali weselnej czy zespołu na wesele będzie o wiele łatwiejsze, niż w środku sezonu. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu wyszukując kolejne sale, czy zespoły na wesele. Mało tego, kolejnym plusem (dla niektórych najistoniejszym) ślubu w zimę będzie na pewno oszczędność pieniędzy. Większość sal weselnych w tym "martwym sezonie" stoi pusta i z pewnością można liczyć na spore zniżki. Słyszałm, że można wynegocjować nawet ok. 40% rabatu w okrezie zimowym.

A komu się nie przydadzą zaoszczędzone pieniądze ? Można za nie na przykład wynająć nie planowanego wcześniej kamerzystę czy fotografa. Zrobić sobie dodatkową sesję plenerową. Możecie sobie wyobrazić jak na tle ośnieżonego krajobrazu cudownie wygląda Panna młoda w sukni ślubnej. Zdjęcia jak z bajki.

zimowa sesja zdjęciowa

Przepiękne zdjęcia, zaoszczędony czas i pieniądze, czy nadal sądziecie, że ślub w zimę to zły pomysł ?

Darmowy wystrój kościoła

Kolejne oszczędności możemy poczynić planując ślub pomiędzy końcem grudnia i początkiem lutego. W okresie świąt Bożego Narodzenia kościoły są przepięknie ozdabiane, stoją w nich cudownie ozdobione choinki i szopki. A Para młoda wszystko to ma gratis.

sesja ślubna zima

Dużym plusem jest też wybór menu. W okresie zimowym nie musimy się martwić o to, że z powodu upału coś się zepsuje, czy też w ogóle danej potrawy się nie serwuje. W zimę spokojnie możemy zamawiać potrawy nie polecane latem. Większość przystawek zachowa też dłużej świeżość stojąc na stołach, co również jest na plus ze względów choćby estetycznych.

sesja ślubna nad morzem

Co z gośćmi ?

A co ma być ? Pewnie wszyscy przyjdą, bo nie będzie im tto kolidować z zaplanowanymi wczasami, niemożliwością wzięcia wolnego tak jak to ma miejsce w okresie urlopowym, jednym słowem brak zobowiązań.

Dodatkowo nie trzeba się martwić o starszą część gości, która źle znosi upały i istnieje niebezpieczeństwo zasłabnięcia podczas ceremonii ślubnej, czy też zabawy na weselu. Z resztą nie tylko bardziej wiekowi goście mdleją w kościele, zdaża się to też niektórym stojącym na ślubnym kobiercu. Upał plus

Mało tego, goście zdecydowanie bardziej będą zaangażowani w zabawę podczas przyjęcia weselnego. Czemu ? Chyba sami nie przepadacie za szaleństwami na parkiecie podczas upału. Przy wysokiej letniej temperaturze po dwóch, trzech tańcach, część gości zaczyna się rozglądać gdzie by tu zaczerpnąć trochę świeżego powietrza.

ślub zimą

Minusy

Żeby nie było tak słodko to są również minusy organizowania ślubu i wesela w zimę.

Przede wszystkim pogoda. Może być różnie, może być cudownie, biało i słonecznie, ale może być deszcz i plucha, albo zima stulecia i kłopot z dotarciem gości na czas.. No cóż na pogodę wpływu nie mamy to zawsze jest ryzyko. W lato jak leje to też nie jest ciekawie.

W związku z pogodą wiążą się też dodatkowe wydatki, zarówno u gości jak i Pary młodej. Niestety coś cieplejszego trzeba na siebie założyć. Kobiety w szpilkach raczej też się nie wybiorą, więc eleganckie buciki na wesele, a do ślubu kozaczki.

Głównie z tego powodu większość Par młodych rezygnuje z organizowania ślubu i wesela w zimę. Ale pytając się tych co organizowali lub byli uczestnikami takich zimowych uroczystości, słyszymy same pozytywne opinie.

Potrzeba trochę odwagi, ale jak już zdecydowaliśmy się na ślub to co nam zima straszna ? :) Ale w zamian dostajemy niepowtarzalne zdjęcia, czy filmowe ujęcia  i oczywiście niezapomniane wspomnienia. No i parę groszy w kieszeni.

ślubne ozdoby - zima