Home / Blog / Wybieramy pierwszy taniec na weselu
Pierwszy taniec Pary Młodej na weselu rozpoczyna całą zabawę. Wybór utworów jest bardzo różny. Od utworów które lubimy, przy których się poznaliśmy, lub które chcemy zatańczyć żeby coś niecodziennego pokazać. A niektórzy wybierają "coś wolnego" byle zacząć :)

Wybieramy pierwszy taniec na weselu

pierwszy taniec na weselu

Za czym podejmiemy decyzję co do wyboru piosenki przy której zatańczymy pierwszy taniec na weselu, trzeba się zastanowić co chcemy osiągnąć. Czy chcemy zatańczyć do piosenki przy której np. się poznaliśmy lub pocałowaliśmy, czy też chcemy zrobić jakąś niespodziankę gościom weselnym i wykonać jakąś ciekawą choreografię.

Wg fachowców ze szkoły tańca, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • Świadomość jaki efekt chce się osiągnąć. Czy marzymy o tańcu rodem z Tańca z Gwiazdami, czy też zależy nam bardziej na kilku podstawowych wskazówkach, które umożliwią swobodniejsze poruszanie się po parkiecie przy pomocy kilku podstawowych kroków i figur.
  • Własną naturę, temperament i upodobania. Jednym parom bardziej odpowiadać będzie tradycyjny walc innym zaś szalony mix taneczny, jeszcze innym show z udziałem rodziny i przyjaciół.
  • Gust muzyczny. utwór do jakiego chcemy zatańczyć jest bardzo ważną sprawą, którą dobrze należy przemyśleć i skonfrontować z celem jaki chcemy osiągnąć. Wiadomym jest, że jeżeli marzymy o walcu wiedeńskim to nie zatańczymy go do dub-stepowego kawałka. Ale skoro bardziej Wam zależy na ulubionej muzyce niż na rodzaju tańca. Nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć choreografię dopasowaną do wybranego utworu.
  • Poczucie rytmu. Niektóre z tańców mają „prostszy” rytm, który łatwiej usłyszeć inne, trudniejszy i bardziej wymagający. Dwa utwory do tego samego tańca mogą się różnić łatwością w usłyszeniu rytmu, bądź tempem, co wpływa na stopień trudności nauki.
http://twoj-pierwszy-taniec.pl/

I co tutaj wybrać ? Może klasyczny, piękny walc - angielski lub wiedeński, lub zmysłowe tango ? Albo energetyczna salsa, czy też szalona samba, lub namiętna rumba ? A może gorąca bachata ? Lub na ludowo - polski narodowy taniec miłości - kujawiak :)

Jak się poszuka w necie to można znaleźć kilka list z utworami nadającymi się idealnie na pierwszy taniec. Ale co mkają zrobić Ci którzy nie chcą czegoś tradycyjnego i myślą jak tutaj zaskoczyć gości ?